Bluestracje 2024

Plakat
dzień (start)
25-04 2024
Cena
80
Kasa

Godzina
18:00:00

Zapraszamy serdecznie na kolejną edycję Festiwalu Bluestracje!

 • 25 kwietnia (czwartek), godzina 18:00, SZTYGARKA, ul. Piotra Skargi 34d. SMAKI GRUBY BLUESA. Szczegóły na stronie Kompleks Sztygarka: sztygarka.pl
 • 26 kwietnia (piątek), godzina 19:00, MDK BATORY, ul. Batorego 6

  YOUNG BLOOD

  - Prezentacja młodej bluesowej sceny, polskiej i międzynarodowej. 

  LUCKY TROUBLES

  Zespół  powstał w 2022 roku. Powołało go do życia trzech doświadczonych muzyków, na co dzień związanych z poznańską i bydgoską sceną muzyczną. Zespół występuje w formule akustycznego trio, wykorzystując w instrumentarium m.in. gitary akustyczne, gitary dobro, banjo i różnego rodzaju perkusjonalia. Stylistyka, która bliska jest każdemu z członków zespołu, i wokół której budują oni swój muzyczny przekaz, to w dużej mierze blues i blues-rock, ale też np. americana, folk, czy elementy funky. Lucky Troubles w stosunkowo krótkim czasie swojego istnienia, zdążył już zagrać wiele koncertów i zaprezentować się publiczności festiwalowej oraz klubowej zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. podczas Bluesfest Eutin (DE), Blue Wave Festival Binz (DE), Augustów Blues Maraton (PL). 

  Motto zespołu to „Acoustic Power” i już pierwsze takty debiutanckiej płyty „The Road” (premiera w grudniu 2023 roku) nie pozostawiają wątpliwości, że ta moc w ich muzyce rzeczywiście jest! Mocne gitarowe riffy i masywny groove od początku mówią, że w tym przypadku z instrumentami akustycznymi nie ma żartów. Dopełnieniem całości dynamicznych kompozycji jest oryginalny wokal.

  Jakub Andrzejewski to wokalista i gitarzysta, stojący od lat na czele formacji Pokój Numer 3. Karierę muzyczną zaczynał w bardzo młodym wieku, współpracując m.in. z Kasą Chorych, Jerzym Styczyńskim, Cree.

  Andrzej Kownacki jest dobrze znanym bluesowej publiczności muzykiem grającym na instrumentach perkusyjnych. Swój czas dzieli pomiędzy działalność muzyczną w Polsce i w Niemczech. Znany jest ze współpracy m.in. z Nocną Zmianą Bluesa, Magdą Piskorczyk, Janem Gałachem, Stefem Rosenem, Willem Jacobsem.

  Maciej Zdanowicz od lat związany jest z poznańskim zespołem Glasspop. Przygodę z gitarą zaczynał od bluesa, by z czasem rozwijać pasję również w obszarach rocka, fusion i popu. Współpracował m.in. z zespołami Hot Water i Wolna Sobota, a ostatnio z Maciejem Kręcem na jego albumie „Brothers & Friends. Blues Super Session”.

  WILD FLAME

  Zespół Wild Flame to projekt muzyczny, który powstał w 2020 roku. Nie obce są im klimaty bluesowo-soulowy-funkowe. To mieszanka doświadczenia, kreatywności muzycznej i miłości do prawdziwej muzyki płynącej prosto z serca. Niewątpliwym atutem zespołu jest Adeama Walkowiak, znakomita brytyjska wokalistka, której talent muzyczny i energia zjednują jej liczne grono fanek i fanów. Ich muzyka w połączeniu z energetycznym show, na który składają się piosenki przepełnione wyjątkowymi historiami, zabierają publiczność w tajemniczą i intrygującą podróż. Oni po prostu lubią podpalać scenę i bawić się, gdy płonie! Debiutancki album zespołu ukazał się w listopadzie 2022 roku i nosi tytuł “Steel and Fire”.

  Adeama Walkowiak - śpiew

  Oskar Kunicki - gitara 

  Bartosz „Mr. Shuffle” Niebielecki - perkusja

  Tomasz Szukalski - gitara basowa

  Sebastian Łobos - instrumenty klawiszowe

  AN DIAZ & YOKATTA BROTHERS (ARG/F)

  Występy An Diaz i Yokatta Brothers to połączenie pięknego głosu młodej piosenkarki i energetycznych rytmów towarzyszącego jej zespołu Yokatta Brothers. W swym brzmieniu łączą wpływy akustycznego bluesa, jazzu i gospel.

  Przy okazji swojej trzeciej europejskiej trasy koncertowej w 2018 roku młoda piosenkarka postanawia zrezygnować z biletu powrotnego do rodzinnego Buenos Aires, osiedlić się w Paryżu, i na stałe grać z zespołem który stał się dla niej jak rodzina. Ich radość ze wspólnego muzykowania wprost promieniuje na scenie.

  Występy formacji składają się zarówno z twórczości własnej jak i standardów bluesowych, a wszystko jest napędzane potężnym głosem wokalistki i wsparte energią i spontanicznością towarzyszącej jej grupy. To nowocześnie brzmiący hołd złożony bluesowym korzeniom. 

  W 2022 roku zespół wydał album „Spiral Blues” składający się z nagrań na żywo i studyjnych; rok później ukazał się pierwszy pełnowymiarowy album studyjny, promowany trasą koncertową.

  Mają na koncie nagrody w różnych konkursach, m.in. w Cahors Blues Challenge we Francji, w wyniku czego w kwietniu 2024 zawitają z koncertami w Polsce. Ale to nie pierwsze ich spotkanie z polską publicznością, bo w 2023 roku wystąpili na festiwalu Blues Na Świecie.

  An Díaz - śpiew

  Manuslide Guitars - gitara 

  Julien Mahieux - perkusja

  Stéphane Bihan - gitara basowa 

 • 27 kwietnia (sobota), godzina 19:00, MDK BATORY, ul. Batorego 6

  GALA BLUES TOP 2023

  Na 21. już koncert „Gala Blues Top” zapraszamy 27 kwietnia o godz. 19:00 do Miejskiego Domu Kultury „Batory” w Chorzowie. Zwycięzcy ankiety otrzymają tradycyjnie „Bluesy-Kalarusy”, a publiczność znowu będzie miała okazję uczestniczyć w niepowtarzalnym w swej formie i treści koncercie laureatów ankiety Blues Top 2023. Oto oni: 

  ODKRYCIE ROKU: ONUS Blues

  INSTRUMENTALISTA ROKU (INSTR. RÓŻNE): Jan Gałach (skrzypce)

  HARMONIJKARZ ROKU: Sławek Wierzcholski

  GITARZYSTA ROKU: Piotr Bienkiewicz

  PIANISTA ROKU: Bartłomiej Szopiński

  WOKALISTKA ROKU: Amiya

  WOKALISTA ROKU: Chuc Frazier

  NAJCIEKAWSZY TEKST W TB: Jack White “Analogowy maruda i odnowiciel muzyki” - Paweł Cybulski, TB94

  NAJŁADNIEJSZE ZDJĘCIE W TB: „Jörg Danielsen” - Christophe Losberger (TB94/45)

  WYDARZENIE ROKU: 11th European Blues Challenge Chorzów

  PŁYTA: Boogie Boys “Full Speed No Brakes”

  ZESPÓŁ: Blues Fighters

 • 28 kwietnia (niedziela), godzina 12:00, GALERIA SZTUKI MUZYCZNEJ I OBRAZU, ul. Rynek 1/Pawilon A. 75/25. Szczegóły na stronie: Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu.

  Sprzedaż biletów na koncerty w MDK Batory (miejsca siedzące nienumerowane) prowadzi strona https://www.twojblues.com/bilety

  Od dnia 19.02 bilety będzie można nabyć również w kasie MDK Batory.

  BILETY:

  Przedsprzedaż do 1 kwietnia:

  Young Blood: 80 zł

  Gala Blues Top: 120 zł

  karnet 2-dniowy: 170 zł

  od 2 kwietnia:

  Young Blood: 110 zł 

  Gala Blues Top: 150 zł 

  karnet 2-dniowy: 220 zł 

 

zobacz ulubione
do góry