Koncert: Vito Bambino

29-10 2022
Kasa

18:00:00

Mateusz Dopieralski to zyskujący coraz to większą popularność gwiazdor muzyki pop, bardziej znany pod pseudonimem scenicznym jako Vito Bambino. Muzyk urodził się w Katowicach. Nie mieszkał jednak długo w Polsce. W wieku dwóch lat przeniósł się wraz z rodzicami oraz starszą siostrą do Niemiec. W mieście Leverkusen spędził okres swojej młodości. Ze względu na pochodzenie polskie w momencie posiadania osiemnastego roku życia otrzymał również polskie obywatelstwo.

Mateusz Dopieralski to artysta nieszablonowego formatu. Swoją karierę zaczynał jako aktor filmowy i telewizyjny. Następnie do jego życia dołączyła również muzyka, w której odnalazł się znakomicie jako piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny czy kompozytor.

Swoje pierwsze kroki w dużym formacie Vito Bambino stawiał na deskach sceny Düsseldorfer Schauspielhaus w Düsseldorfie w 2003 roku.W latach 2003 - 2012 rozwijając swoją karierę aktorską zagrał w wielu wystawianych spektaklach. Za swój talent Mateusz został wynagrodzony w Kolonii 2011 roku, kiedy to wręczono mu nagrodę teatralną młodych aktorów Puck.

W wieku piętnastu lat wraz z karierą aktorską rozpoczyna swoją przygodę z muzyką. Około 2013 roku pojawia się pierwszy album zatytułowany „Listy Janusza” zespołu Bitamina. Grupa założona została przez Mateusza Dopieralskiego, Amara Ziembińskiego oraz Piotra Sibińskiego. Muzyka charakteryzuje się wieloma gierkami słownymi, a utrzymana jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu oraz jazzu. Po latach sam artysta pod pseudonimem Vito Bambino zaczyna pojawiać się jako solowy wokalista.

Mateusz Dopieralski wraz zespołem Bitamina największą popularnością zyskał dzięki utworowi „Dom” z albumu „Kawalerka” wydanego w 2017 roku. Następnie w tym składzie 2018 roku w towarzystwie Dawida Podsiadło został nagrany kawałek, na płytę producencką polskiego duetu Flirtini. Rok później grupa tworzy swój piaty album studyjny. Na krążku "Kwiaty i Korzenie" gościnnie można usłyszeć Grubsona i Jareckiego.

29.10 g. 18:00

Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl