Parapetówka

Plakat
dzień (start)
03-11 2019
Cena
30
Kasa

Godzina
18:00:00
Lokalizacja
MDK Batory

Parapetówka (Teatr Żelazny), reż. Ewa Błachnio

3.11.2019, godz. 18:00

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Głównymi bohaterami są Anna (Ewa Błachnio) i Paweł (Piotr Wiśniewski) - pałający do siebie ideologiczną nienawiścią.
Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, mniej więcej w balzakowskim wieku, emerytowana samotna matka dorosłej córki. Paweł: młody, inteligentny, przystojny, utalentowany, wysportowany, atrakcyjny. Trzydziestoletni samotny gej. Dziecko porzucone przez matkę, wychowywane samotnie przez ojca, który nigdy nie zaakceptował orientacji i wyborów syna. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.
Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać. Codzienna historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy… Basi (Marta Marzęcka) i Tadzika (Jacek L. Zawada), którzy całej historii z pewnością dodają skrzydeł…
Codzienna historia opisana z niecodziennej perspektywy…
Czas trwania: 75 min
Spektakl dla widzów od 15 +

Sala Widowiskowa MDK Batory
Bilety w cenie:
30 zł
25 zł z kartą 60+
40 zł w dniu spektaklu

zobacz ulubione
do góry