Wystawa PTTK

Aktualności 28 Października 2019

Inwentaryzacje tematów fotograficznych zaczęto sporządzać od połowy XIX wieku i wydawać by się mogło, że do dziś wszystko już chyba sfotografowano. Nic bardziej mylnego. Każde wyjście z aparatem to niepowtarzalne ujęcia obrazujące otaczającą nas rzeczywistość. Zalegają one w galeriach, komputerach, dyskach, tworząc ślady obecności fotografa w różnych miejscach. Zbieranie fotografii krajobrazu to trochę jak zbieranie świata. Dzięki pasji „zbierania świata” fotografia dociera masowo do odbiorcy, który ma możliwość podążać za twórcą. Fotografie zapadają w pamięć bardzo mocno, ponieważ mają przywilej trwałości, można je oglądać do woli. Szczególną rolę odgrywa fotografia krajoznawcza w szerokim tego słowa znaczeniu. Pozwala ona na „estetyczną konsumpcję” rzeczywistości zamkniętej w formie płaszczyzny zdjęcia.

Podróżując po naszym pięknym kraju i innych zakątkach niemal wszystkich kontynentów, powstały niniejsze prace, zachęcając do podążania za twórcami i do wymienionej wcześniej estetycznej konsumpcji obrazów, które mamy nadzieję zapadną na długo w pamięci wszystkich odwiedzających wystawę „W Polsce i nie tylko”.

Marek Śliwiński

Wernisaż: 28.10.2019r.
Wstęp: 1 zł

Wystawę będzie można oglądać do 21.11.2019r.

Osoby prezentujące:

Grażyna Bialik