Akademia Małego Łobuziaka - warsztaty profilaktyczne dla dzieci z rodzicami

Aktualności 25 Kwietnia 2024

Akademia Małego Łobuziaka!

Kreatywne zabawy dla dzieci:

  • zajęcia sensoplastyczne
  • animacje ruchowe
  • zabawy integracyjne z rodzicami

Warsztaty rozwojowe dla rodziców:

  • nauka asertywności
  • trening konsekwencji
  • budowanie relacji
  • wychowanie bez porażek

W ciekawy sposób pokażemy jak radzić sobie ze sprawami dnia codziennego.

Każde ze spotkań będzie podzielone na dwie części. Rodzice spotkają się z psychologiem zachowań społecznych, a w tym samym czasie dla dzieci zaplanowaliśmy zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami sensoryki. Zajęcia odbywać się będą z wykwalifikowanym pedagogiem - animatorem zabaw dla dzieci. W drugiej części spotkania będzie czas na wspólną zabawę rodziców z dziećmi, której celem będzie praca nad polepszeniem relacji rodzic - dziecko.

Podczas spotkań z rodzicami będziemy poruszać bardzo proste tematy i omawiać sytuacje, z którymi spotykamy się w codziennym życiu. Jednak czy można sobie pomóc, czy warto poszukać grupy wsparcia? Jak unikać sytuacji trudnych, czy da się jakoś na to przygotować?  Będziemy rozmawiać w przyjaznej atmosferze, ćwicząc pewne zachowania komunikacyjne, relacyjne, asertywne, mówić o konsekwencji działania, wskazać rytuały, które mogą nam pomóc.

Tematyka spotkań obejmować będzie następujące zagadnienia: komunikacja, wychowanie bez porażek. Budowanie relacji i więzi, wzmacnianie poczucia wartości, dziedziczenie zachowań i lęków, współpraca i rytuały, konsekwencja i siła wychowania, zachowania i słowa.

Prowadząca warsztaty dla rodziców - Bogumiła Kycia - terapeutka, pedagog, psycholog zachowań społecznych, socjoterapeutka, oligofrenopedagog, surdopedagog, tyflopedagog, posługuję się elementami treningu neurotaktylnego S. Masqutowej. Prowadzi Centrum Terapii Małe kroki.

Osoba prowadząca zabawy i animacje dla dzieci -  Anna Szymik - pedagog, nauczyciel wychowania przedszkolnego, instruktor, animator zabaw dla dzieci.

Data: 25 kwietnia, 16 maja

Godzina: 17:15

Koszt: 45 zł/dziecko (opiekunowie-wstęp wolny)

 

zobacz ulubione
do góry