Koncert Jubileuszowy 80/100

Aktualności 24 Maja 2019

Dnia 24.05.2019 r. mieliśmy zaszczt gościć pana Andrzeja Rybińskiego wraz z jego synem i wspólnie świętować 100-lecie Miejskiego Domu Kultury BATORY.

Koncert Jubileuszowy 80/100

Rok 2019 jest dla Miejskiego Domu Kultury Batory rokiem szczególnym.

W jego siedzibie, w 1919 roku, otwarto Katolicki Dom Związkowy, pełniący w ówczesnych Hajdukach funkcję społeczno - kulturalną. Na fali historycznych wydarzeń placówka została wcielona do Huty Batory i przez kilkadziesiąt lat służyła mieszkańcom naszej dzielnicy jako Zakładowy Dom Kultury Huty Batory. Kolejne przemiany ustrojowe nadały instytucji nowy kształt - właśnie tak, w roku 1995,
na chorzowskiej mapie zaistniał Miejski Dom Kultury Batory. Od tej pory, w nowej polskiej rzeczywistości, charakter w działaniach instytucji nadawali animatorzy i kolejni Dyrektorzy: Zofia Dytko oraz Tomasz Ignalski.

Od kilku lat czerpiąc z inspiracji i spuścizny moich poprzedników, a także szukając nowych dróg prowadzących mieszkańców naszego miasta do realizacji swoich pasji, organizujemy wydarzenia dostosowane do różnych grup społecznych.
Rok 2019 to również osiemdziesiąte urodziny naszej dzielnicy - Hajduk.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa szereg wydarzeń związanych
z podwójnym jubileuszem, realizowanych pod szyldem 80/100.

Zachęcamy do śledzenia naszej nowej strony internetowej, a także profilu na portalu Facebook.

Mam nadzieję, że przygotowane atrakcje spowodują, iż będą Państwo z nami świętować ten zacny jubileusz, a rok ten zapisze się w kartach historii Domu Kultury Batory i kto wie, może za kolejnych sto lat, przy okazji kolejnych, okrągłych urodzin, ktoś napisze, że rok 2019 był dla Chorzowian wyjątkowy, bo świętowaliśmy razem - Państwo i my.

Sylwester Paprocki

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Batory