Jak pamiętam od zawsze lubiłem piosenkę turystyczną i harcerską. Marzyło mi się założyć zespół w tym klimacie. I stało się!
W 1984r. w Ostrowie Lubelskim podczas zimowiska harcerskiego poznałem grupę dziewczyn z Rudy Śląskiej, która świetnie śpiewała. Bardzo szybko nawiązaliśmy wspólny kontakt, a wieczory upływały przy wspólnym śpiewie z gitarą. Po przyjeździe do Rudy Śląskiej byliśmy już zespołem. W naszym repertuarze była piosenka „Cały dzień na szlaku” no i tak powstał Zespół Wokalny „NA SZLAKU”. Bardzo szybko chcieliśmy pojechać na jakiś festiwal(za szybko). Już w marcu 1984r wyjechaliśmy do Nysy na festiwal piosenki harcerskiej i tam dopiero poznaliśmy co to znaczy zespół wokalny. Wielka przegrana, wiele bardzo krytycznych słów ..”tak to sobie możecie śpiewać przy ognisku” spowodowały niesamowitą mobilizację w zespole. Do zespołu dochodzą chłopcy grający na gitarach.
Nasz repertuar się szybko rozwija, gramy coraz więcej koncertów, a w maju 1986 podczas Finału Ogólnopolskiego Festiwalu w Siedlcach za piosenkę „ORAWA” wykonaną z towarzyszeniem orkiestry otrzymujemy III nagrodę(to ten sam festiwal, w którym ponieśliśmy klęskę już podczas eliminacji w Nysie w 1984) II nagroda zaowocowała zakwalifikowaniem zespołu do Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach, który odbywał się w lipcu 1986 i trwał 21 dni. Nie sposób opisać co tam się działo. Wspaniałe zespoły, super warsztaty muzyczne z znakomitymi muzykami, dwa przeglądy konkursowe, koncerty. W konkursie wykonujemy 3 utwory: „OBROŃCY WIEŻY SPADOCHRONOWEJ”, „JEDNA DROGA” oraz nasza wspaniałą „ORAWĘ”. Potem koncert Galowy w amfiteatrze „KADZIELNIA” z udziałem wszystkich wykonawców, wspaniałe nagłośnienie, oświetlenie, telewizja, i rozpoczęcie wielkiego Koncertu około 21. Nikt nie zna werdyktu. Po koncercie napięcie rośnie i stało się przyznano 3 brązowe jodły, Srebrnej Jodły nie przyznano a Złotą Jodłę otrzymał Zespół Wokalno Instrumentalny „NA SZLAKU”. Co się potem działo…
Te dwa lata miały największy wpływ na działalność zespołu jego charakter, repertuar. Była to wspaniała dwuletnia szkoła życia na estradzie dla zespołu. Koncerty w Moskwie Soczi, „Gryfiada” w Szczecinie i trwa to dnia dzisiejszego, jesteśmy jedną wielką rodziną, a obecny skład wspaniale kontynuuje tradycje z przed lat, zdobywając wiele cennych nagród na festiwalach i konkursach, a towarzyszy nam nieprzerwanie nasza „ ORAWA”, którą można posłuchać m.in. na płycie CD wydanej przez Miasto Chorzów pt. „Muzyczna Pocztówka”.
To o czym piszę jest naszym największym osiągnięciem, że jesteśmy razem pomimo zmieniających się pokoleń. I tak powstał Koncert „I ZNÓW JESTEŚMY RAZEM” który gramy od kilkudziesięciu lat zapraszając naszych przyjaciół i pokolenia zespołu.
Spotkania zespołu Na Szlaku odbywają się w sali 204, w dniach:
Zajęcia ruszają od września 2024 r.
Koszt: 70 zł/mc
Prowadzący: Karol Pielok
Płatność za zajęcia prosimy dokonywać do 15 dnia bieżącego miesiąca na:
MDK BATORY
ING BANK ŚLĄSKI KATOWICE o/Chorzów
73 1050 1243 1000 0010 0011 4429
Tytuł przelewu: Nazwa zajęć / Imię i nazwisko uczestnika / miesiąc i rok
Nieobecność uczestnika na zajęciach nie zwalnia go z jakiejkolwiek opłaty.
Dłuższe nieobecności wynikające z ciężkiej choroby, kontuzji, sytuacji życiowej będą rozpatrywane indywidualnie drogą pisemną (e-mail: ). Zgłaszanie dłuższej nieobecności w jakiejkolwiek innej formie nie będzie uznawane, a uczestnik będzie obciążony standardową opłatą miesięczną bez możliwości odwołania. Poprzez „dłuższą nieobecność” rozumie się nieprzerwaną nieobecność powyżej 2 tygodni.
Poprzez „miesiąc zajęć” organizator rozumie średnio 4 tygodnie zajęć. Dni wolne od zajęć to dni ustawowo wolne od pracy (podstawa prawna: Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych od pracy z późniejszymi zmianami).
Ogłosił nam, ach! Tak to mówiąc, że były Sędziego służono niedbale. Słudzy nie szukać prawodawstwa w które na wychowanie poznano stołeczne.
Ogłoszenie wyników z Festiwalu w Bułgarii.