Spektakl: „Leć synku, leć”

Plakat
dzień (start)
18-09 2026
Cena
20
Godzina
19:00:00

Piłka nożna i Afric Simone. 

Teatr i boks. 

Śląsk i Berlin.

Leo Dreszer, synek z Batorego, wyrzucony z kraju w 1981 roku za politykę w teatrze, wraca na Śląsk. Wraca, żeby opowiedzieć historię. Swoją, a może nie tylko swoją. Prawdziwą… ale czy do końca? Na pewno niepowtarzalną, czasami wzruszającą, czasami gorzką, a czasami zabawną. Leonard to mój kolega.

- Mirosław Neinert

Monodram w wykonaniu Leonarda Dreszera to w zasadzie przedstawienie autobiograficzne. Artysta porusza wiele kwestii swojego życia, wprowadzając widzów w klimat śląskiej aglomeracji sprzed lat, przelewa emocje, opisując życiowe zawirowania i zostawia ich z przestrogą. Historia jednak jest opowiedziana lekko, jak gdyby ktoś dzielił się po prostu wspomnieniami bez przelania ich wcześniej na kartki scenariusza. Niezależnie od tego gdzie powędruje narracja i jakie akurat wzbudzi w nas emocje, to zawsze odczuwamy tę charakterystyczną więź, a całość powoduje u nas namysł nad wieloma sprawami życia. Sztuka ta może być również inspirującym przekazem dla młodszych pokoleń, a także dla osób, które mogą borykać się z problem uzależnienia alkoholowego.

Data: 18 września

Godzina: 19:00

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl

zobacz ulubione
do góry