Warsztaty zielarskie - Przygotuj swój własny ocet jabłkowy!

Plakat
dzień (start)
21-09 2024
Cena
85
Godzina
11:00:00

Przygotuj swój własny ocet jabłkowy!

Będzie on podstawą do zrobienia mocno działających eliksirów na bazie macerowanych
ziół w occie z dodatkiem miodu. W następnych warsztatach wykonamy
jeden z tych produktów, który wykazuje działanie:

  • odpornościowe
  • przeciwzapalne
  • przeciwwirusowe
  • pomocne w problemach trawiennych
  • w chorobach układu pokarmowego i oddechowego i nie tylko

Warsztaty poprowadzi Dorota Gonsior, która ukończyła stacjonarne szkolenie zawodowe Zielarz Fitoterapełta z kodem zawodu. O sobie pisze tak: „Wykłady, w których uczestniczyłam z zakresu fitochemii, farmakognozji terapii naturalnych, fitochemii i dietetyki pod kierownictwem znakomitej kadry nauczycielskiej ugruntowały moją wiedzę. Natomiast największy w Polsce autorytet dr Henryk Różański rozbudził we mnie pasję i wizję jak może wyglądać praca w tej dziedzinach. Dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w wielu konferencjach, szkoleniach, warsztatach, sympozjach, gdzie mam możliwość wysłuchania autorytetów świata zielarskiego i fitoterapeutycznego, oraz wykładowców akademickich z medycyny tradycyjnej.
Spotykam się z bracią zielarską na Konwentach Zielarskich, aby pogłębiać swoją wiedzę oraz wymienić się doświadczeniami, również wiedzą praktyczną. Moją pasją są zapachy, dlatego szkoliłam się na kursach m.in. Inez “Herbiness” z aromaterapii oraz alchamicznych warsztatach perfumiarskich bottanicum pod okiem Moniki Opieki - Nowak.
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycyny Klasztornej - zajęcia prowadzone były przez dr Henryka Różańskiego. Od kilku lat prowadzę sklep zielarski w Tychach . Jestem popularyzatorską medycyny naturalnej, sztuki korzystania z leczniczych właściwości roślin, gdyż ludzie różnych narodowości przez całe wieki dzielili się między sobą zasobami wiedzy, wymieniali się roślinami leczniczymi. Zielarska spuścizna zatacza coraz szerszy krąg, gdyż wiedza o ziołach była przekazywana ustnie, z pokolenia na pokolenie. Chcę się przyczynić do jej rozpowszechniania.
Jako członkini Stowarzyszenia Zielarzy Śląskich “Zaplątani w zioła”, dzielę się z mieszkańcami Śląska swoją wiedzą.

Data: 21 września

Godzina: 11:00

Miejsce: sala 208 MDK Batory

Cena: 85 zł (materiały w cenie)

Szczegóły i rezerwacje: 322460068

zobacz ulubione
do góry