Martyna Jakubowicz - koncert

Plakat
dzień (start)
13-10 2024
Cena
80
Kasa

Godzina
17:30:00

Zapraszamy na koncert połączony z promocją książki autobiograficznej artystki,  która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Przez lata wypracowała swój niepowtarzalny styl, łączący balladową delikatność z bluesową i rockową zadziornością oraz
właściwym dla lat 80-tych buntem. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów.

W latach 80 jej utwory nagrywane w studio PR im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka „ W domach z betonu nie ma wolnej miłości” przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat.

Ma w swoim dorobku 15  płyt. Płyta „Maquillage” i Wschodnia wioska” zdobyły dobre recenzje w  czasopismach takich jak „Rolling Stone”, czy Guitar Player”. Uczestniczyła w kultowej sesji „I Ching”.

Z artystką wystąpią wybitni instrumentaliści: Janek Pentz i Dariusz Bafeltowski.

Data: 13 października

Godzina: 17.30 spotkanie autorskie (prowadzi dr Jacek Kurek), 18.00 koncert

Bilety: 80 zł (przedsprzedaż), 90 zł (w dniu koncertu) do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl

zobacz ulubione
do góry