NieWinne Granie: Shepherds of Cats & Vj Pietrushka

Plakat
dzień (start)
16-04 2024
Cena
30
Kasa

Godzina
19:00:00

Cykl koncertów pn. „NieWinne Granie” w roku 2024 zaczynamy od występu unikalnego projektu audiowizualnego: Shepherds of Cats, który zaowocował 8 albumami i ponad 50 spektaklami w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Japonii. Zespół używa improwizacji jako podstawowego narzędzia, opowiada dźwiękowe historie nierozłącznie uwikłane w kontekst wizualny.
Spektakle powstają całkowicie w czasie rzeczywistym, w szczególny sposób nawiązując grę z odbiorcą i jego oczekiwaniami. Czasem wyciągają rękę do widzów, czasem ich rozśmieszają, rzucają im wyzwanie lub zaskakują, zwracając się w zupełnie niespotykanych kierunkach. Bywają zanurzeniem się w dronowej, klimatycznej masie dźwięków, hipnotyzującą rytmiczną medytacją, frenetycznym dialogiem instrumentów, hałaśliwym chaosem lub przyjemnym melodyjnym doświadczeniem. Często te style przenikają się, grają w kontrapunkcie, albo walczą ze sobą o swoje miejsce w całej opowieści.

Shepherds of Cats to:

Aleksander Olszewski - etniczne instrumenty perkusyjne

Adam Webster - wiolonczela/głos

Jan Fanfare - gitara/preparowane ukulele/daksofon/loopy/głos

Dariusz Błaszczak - syntezator modularny

Maciek Piątek aka Vj Pietrushka - live video (VJ)

PATRONAT MEDIALNY: https://anxiousmagazine.pl

Koncertowaliśmy w takich miejscach jak: Cafe OTO w Londynie, Kreuzung an St. Helena dla In Situ Art Society w Bonn, Das Gespinst w Essen, MK Gallery w Milton Keynes czy The Kazimier Gardens w Liverpoolu, Klub Dragon w Poznaniu. Nagrywaliśmy płyty z takimi muzykami, jak Günter Heinz (niemiecki puzonista), Ayako Ogawa (japońska pianistka), Pascal Ansell AKA Panelak (brytyjska scena muzyki elektronicznej). Ściśle współpracujemy z Davidem McLeanem, mieszkającym w Manchesterze saksofonistą i szefem wytwórni Tombed Visions Records. W maju 2017 roku we współpracy z japońskimi artystami i Matyldą Gerber (saksofony) stworzyliśmy improwizowany spektakl audiowizualny oparty na tańcu butoh. Prezentowaliśmy go w Japonii, Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii i Polsce.

Data: 16 kwietnia

Godzina: 19:00

Bilety: w cenie 30 zł do nabycia w kasie MDK Batory oraz poprzez biletyna.pl

zobacz ulubione
do góry