Muzyczne Babie Lato

Plakat
dzień (start)
05-09 2020
Cena
25
Kasa

Godzina
17:00:00

Lucas Laufen (Australia)
Trzy lata temu Lucas Laufen postanowił odmienić swoje życie o 180 stopni - przeniósł się ze swojego spokojnego, nadmorskiego miasteczka w Australii do Berlina. Od wydania debiutanckiej EP „Goodbye” w 2016 roku zagrał ponad 80 koncertów po całej Europie, budując przy okazji grupę swoich oddanych fanów.
Muzyka Lucasa Laufena sprawia, że zatrzymujemy się na chwilę i oddychamy. Ponure falsetowe melodie łączą się tu z lśniącą gitarą. To „nadmorska poezja z dzikiej wyobraźni Australijczyka”.
Ten brodacz śpiewa o smutku, izolacji, wolności i wspomnieniach. Czaruje! I sprawie, że na chwilę ostro zwalniamy...
Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=sFuUcLbfT0k&feature=youtu.be, https://www.youtube.com/watch?v=SUoDQLvyTVQ&feature=youtu.be

Ragnar Ólafsson (Islandia / singer-songwriter)

To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki - od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Ragnar jest też od niedawna w Sólstafir, światowej gwieździe muzyki metalowej…

Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, country.

Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką, solową trasę koncertową. Promować będzie debiutancki album „Urges”, który zebrał bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

Zagra też kilka nowych utworów, która pojawią się na drugiej płycie, której premiera zapowiedziana jest na wiosnę 2020 roku.

Muzyka: https://www.youtube.com/watch?v=sZEyEFOHEMg, https://www.youtube.com/watch?v=LX8k2L-u4Aw

Kathia

To 18-letnia songwriterka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Sama pisze muzykę i teksty. Młoda wokalistka jest na samym początku swojej artystycznej drogi. Podczas koncertów gra na gitarze i pianinie. No i pięknie śpiewa! Jak na swój wiek komponuje bardzo dobre utwory i pisze dobre teksty - zarówno po polsku, jak i po angielsku.

Kathia jest przed wydawniczym debiutem. Jej muzykę można na razie znaleźć tylko na platformie Spotify. Jak wspominaliśmy, to dopiero początek. Wierzymy, że długiej, ciekawej artystycznie drogi…

Muzyka: https://open.spotify.com/artist/1g9e5uwqOiqTC4rZJULLO4?fbclid=IwAR3B_QaoSpHYUkCkiNJAD2Pj8BIigah_xA3i9HX3b1HnAIzMBOmLf7B7IF0

zobacz ulubione
do góry