Wielka Gra o Wielkie Hajduki

Plakat
dzień (start)
07-09 2019
Godzina
10:00:00

Jak przekonać Połednicę, że chorzowianie są pracowici, żeby uniknąć jej gniewu? Jak zapewnić kibica Ruchu Wielkie Hajduki, że "Ruch Chorzów" brzmi równie dumnie? Jak pomóc Ratuszowi Wielkich Hajduk odzyskać dawny blask? To nie są łatwe zadania - ale tylko te wymagające przynoszą satysfakcję. Takie właśnie wyzwania będą stały przed Śmiałkami, którzy wezmą udział w Wielkiej Grze o Wielkie Hajduki!

Jest to gra miejska organizowana przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” i Miejski Dom Kultury „Batory” z okazji dwóch ważnych, przypadających w tym roku jubileuszy:
100-lecia działalności społecznej i kulturalnej w budynku MDK „Batory”
80. rocznicy przyłączenia gminy Wielkie Hajduki do Chorzowa

Najważniejsze informacje:

Gdzie?

Wielkie Hajduki, czyli dzisiejsza dzielnica Chorzowa - Chorzów Batory; start i meta: MDK „Batory” przy ul. Stefana Batorego 6;

Kiedy?

7 września 2019 r., g. 10.00 - 14.00 (ale przeniesiemy się w czasie o ponad 80 lat wstecz);

Dla kogo?

W grze mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy naszego miasta, ich rodziny i przyjaciele, jak i osoby spoza Chorzowa, zainteresowane jego historią. Gra ma charakter koleżeński i edukacyjny, a przy tym zespołowy - co oznacza, że mogą w niej wziąć udział zespoły liczące od 2 do 4 osób (w kategorii rodzinnej maksymalnie 5 osób, w tym min. 1 dziecko do 14 roku życia). Limit uczestników wynosi 60 osób / 20 zespołów;

kategorie, w których będzie można wziąć udział w Grze: piesza, piesza rodzinna i rowerowa;

na trasie gry, obejmującej najważniejsze zabytki i miejsca związane z historią Wielkich Hajduk, na uczestników będą czekać różnorodne zadania: wymagające kreatywności i współpracy, zagadki logiczne, konkurencje sportowe. Punkty z zadaniami będzie trzeba odnaleźć samodzielnie, posługując się specjalną mapą i korzystając ze wskazówek. Zespoły, które wykonają zadania prawidłowo i w najkrótszym czasie, otrzymają nagrody!

Jak się zapisać?

Należy zgłosić się poprzez formularz na stronie: http://chsbd.pl/zapisy-na-wielka-gre-o-wielkie-hajduki/. Termin zgłoszeń na Grę upływa w dn. 3 września 2019 r.

Organizatorzy: CHSBD "W Ruchu" i MDK Batory;

Udział w Grze jest bezpłatny: jest ona dofinansowana przez MDK „Batory” w ramach obchodów przypadających w tym roku jubileuszy: Batory 80/100;

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie Gry, dostępnym na stronie http://chsbd.pl/ w zakładce "Nasze imprezy" -> "Wielka Gra o Wielkie Hajduki" (http://chsbd.pl/wielka-gra-o-wielkie-hajduki/)

Do zobaczenia w Wielkich Hajdukach!

zobacz ulubione
do góry