Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz

13-09 2019
Kasa

Miejski Dom Kultury BATORY, Sala Widowiskowa

Niezwykłe Jubileusze to też wyjątkowi artyści

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz w Hajdukach!

Rok 2019 to rok obfitujący w wiele ważnych rocznic i jubileuszy, które zapisały się na kartach naszej historii. Obok 200 setnej rocznicy urodzin wybitnego kompozytora Stanisława Moniuszki czy obchodów rozpoczęcia I Powstania Śląskiego swój jubileusz stulecia powstania obchodzić będzie obecny Miejski Dom Kultury Batory, zaś Wielkie Hajduki będą świętować jubileusz osiemdziesięciolecia przyłączenia do miasta Chorzów. W związku z tym faktem Miejski Dom Kultury Batory na tę okoliczność zaplanował wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych wpisujących się w cykl 80/100.

Ponieważ historia Wielkich Hajduk jak i MDK Batory związana jest ściśle z Hutą Batory w miesiącu maju, kiedy to swoje święto obchodziła cała hutnicza brać zaplanowaliśmy koncert w wykonaniu Andrzeja Rybińskiego połączony z prelekcją dot. historii dzielnicy oraz MDK Batory. Już za chwile wyjedziemy na wakacje, ale tuż po powrocie z wymarzonych urlopów w Miejskim Domu Kultury Batory rozpoczniemy nowy sezon artystyczny.

Chcemy go rozpocząć zaproszeniem Państwa na wyjątkowy i niepowtarzalny koncert w wykonaniu Alicji Majewskiej. Artystce towarzyszyć będzie znakomity kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent i twórca wielu utworów - Włodzimierz Korcz. Artystom akompaniować będzie kwartet smyczkowy Warszawskiej Opery Kameralnej „Warsaw Opera Quartet”.

Artystka podczas koncertu zaśpiewa najbardziej znane i lubiane utwory tj. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „ Być kobietą”,  „ To nie sztuka wybudować nowy dom”  jak również utwory pochodzące z płyty pt. „Wszystko może się stać”. Podczas koncertu w Hajdukach artystka wystąpi również z repertuarem  pochodzącym z najnowszej płyty zatytułowanej „Żyć się chce”, której premiera miała miejsce 22 marca 2019r.

13 września 2019r. godz. 18:00 Sala Widowiskowa MDK Batory

Bilety w cenie: 60 zł normalny, 50 zł z kartą 60+, 70 zł w dniu koncertu.