Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Łazarza

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Łazarza

10.05 g. 18:00

Wystawa potrwa do 31.05

Przechodzimy zwykle obok obiektów, roślin, kwiatów, jako czegoś naturalnego . Nie zwracamy uwagi na szczegóły kształtujące całość. Tym czasem właśnie drobne szczegóły mają zasadnicze znaczenie. Tadeusz Łazarz  jest pasjonatem fotografii naturalistycznej. W kręgu jego zainteresowań znajduje się fotografia przyrodnicza i pejzaż, w tym pejzaż miejski.

W swoich pracach pokazuje właśnie szczegóły, obok których bezwiednie przechodzimy. Wystarczy jednak zatrzymać się na chwilę aby zobaczyć inny świat.

Wystawa "W kropli ukryte" jest zbiorem przedstawiającym niezwykłe obrazy jakie tworzą się w kroplach wody. Autor pozwala nam zobaczyć rzeczywistość często tak subtelną, że nie zauważamy jej na co dzień. Jego fotografie ukazują zatrzymane w czasie maleńkie dzieła sztuki stworzone przez samą naturę. Oglądając kolejne kadry, aż trudno uwierzyć, że wydruki nie są wynikiem komputerowej ingerencji graficznej, lecz wnikliwej obserwacji otaczającego świata i chęci utrwalenia niezwykłych zjawisk, na które w codziennym życiu zupełnie nie zwracamy uwagi.