Poplenerowe Reminiscencje 2022

Aktualności 3 Marca 2023

Zdjęcie zazwyczaj wykonuje się po to, by stanowiło pamiątkę po pobycie w wyjątkowym miejscu. Gdy zostaje ono pokazane szerszej grupie odbiorców, można zadać pytanie co przedstawia, gdzie znajduje się to miejsce, ewentualnie jakim sprzętem zostało wykonane. Są to pytania budzące zrozumiałe zainteresowanie, ale może należałoby zapytać autora, dlaczego to sfotografował i dlaczego właśnie w takiej formie jest przez niego zaprezentowane.

Fotografia krajobrazowa już jakiś czas temu przestała ogrywać rolę li tylko dokumentalną, rejestrującą rzeczywistość. Często fotograf stosując różne zabiegi wynikające z rozwoju techniki i możliwości postprocesu, prezentuje swoją interpretację tego, co ogląda przez wizjer aparatu i właśnie dlatego warto zadać pytanie, które znajduje się powyżej. Pozwoli to na inne spojrzenie na fotografię niż tylko na pamiątkę z wycieczki. Dzięki temu będzie możliwość ukazania szerszego kontekstu fotografii krajobrazowej, która przestanie być odbierana powierzchownie, a przede wszystkim będzie możliwość zaprezentowania autorskiego przekazu twórcy.

Zapraszamy do kontemplacji indywidualnych spojrzeń na fotografię pejzażu zaprezentowanych przez członków chorzowskiej Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oraz zaprzyjaźnionych członków Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca, którzy w roku 2022 uczestniczyli w plenerach organizowanych przez KFK PTTK Chorzów.

Wystawa potrwa do 24.03

 

 

                                                                                                                                   Marek Śliwiński

zobacz ulubione
do góry