II miejsce na Festiwalu "Niechaj Zabrzmi Bukowina" im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Aktualności 31 Maja 2022
❗Lubimy się dzielić takimi wiadomościami❗❤️
Kilka słów od od Karola i Urszuli Pielok - opiekunów grupy:
Patrycja Chojnacka-Smyk, najmłodsza uczestniczka 14 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona w Busku- Zdroju zdobyła II miejsce!!!
Festiwal "Niechaj Zabrzmi Bukowina" im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju wielokrotnie był odwiedzany przez Zespół Wokalny "Na szlaku" z Miejskiego Domu Kultury "Batory” w Chorzowie i był jego kilkukrotnym laureatem. W eliminacjach do Festiwalu wzięły udział Kasia Pogoda i Patrycja Chojnacka. Obie zostały zaproszone do koncertu konkursowego. 28 maja, w sali widowiskowej w Busku- Zdroju rozpoczął się piękny koncert, w oprawie muzycznej na żywo. Naszym dziewczynom towarzyszył Zespół Muzyczny pod kierownictwem Rafała Smolenia. Czternastu wykonawców zaprezentowało się widowni, każdy w dwóch piosenkach. Kasia i Patrycja, które jako jedyne nastolatki brały udział w tym wydarzeniu, zaprezentowały się doskonale. W oczekiwaniu na werdykt jury, obył się wspaniały koncert „Ociecka Jazzowo”. Ten festiwal to wykonawcy o ogromnej sile tworzenia i kultywowania piosenki "Krainy Łagodności", dlatego na tarasie kawiarni stworzyli spontaniczny koncert z udziałem wykonawców. Liderami tego Jam session byli nasi muzycy, Kasia, Patrycja i inni artyści. Atmosfera tej imprezy była wspaniała, a jej uwieńczeniem była wiadomość, że do Koncertu Galowego zaproszono pięciu wykonawców, a jednym z nich została Patrycja Chojnacka - Smyk z Zespołu "Na szlaku" reprezentująca Miejski Dom Kultury "Batory" w Chorzowie. Kolejny dzień to Koncert Laureatów oraz wręczenie nagród. Patrycja otrzymała nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.
Dziękujemy Kasi Pogodzie , Patrycji Chojnackiej, Rafałowi Smoleniowi i wszystkim pracownikom MDK "Batory" za pomoc w przygotowaniu do tego festiwalu oraz za pomoc w nagraniach, które trzeba było wysłać w formie eliminacji.
Kolejne cudowne chwile pełne emocji za nami.
Dziękujemy, pozdrawiamy i do zobaczenia "Na szlaku"
Urszula i Karol Pielok

 

zobacz ulubione
do góry