100 TWARZY MDK BATORY | ZBIÓRKA

Aktualności 17 Maja 2020

W roku 2019 obchodziliśmy 100 rocznicę działalności kulturalnej w budynku Miejskiego Domu Kultury Batory -> Batory 80/100. Z tej okazji udało nam się zorganizować szereg przedsięwzięć, koncertów, powstał film, odbyły się liczne spotkania. Punktem kulminacyjnym miało być wydanie albumu fotograficznego pt. "Sto twarzy Domu Kultury". Przez rok czasu odbyliśmy prawie sto (!) spotkań z ludźmi związanymi z naszą instytucją - ludźmi którzy współtworzyli to miejsce przed nami, zostawili tu swojego ducha, nadawali mu kształt i życie. Wśród nich znaleźli się nie tylko pracownicy, artyści czy naukowcy , ale też ludzie, którzy uczęszczali na zajęcia do domu kultury, niektórzy przez 40 lat! Z przeprowadzonych rozmów miło było się dowiedzieć, że dla wielu miejsce to jest niczym drugi dom. Tutaj spędzili najpiękniejsze lata swojego życia, nawiązywali przyjaźnie, odnajdywali swoje życiowe połówki, rozwijali pasje, stawiali pierwsze kroki na scenie, by w przyszłości podbijać serca fanów w całym kraju, jak to miało miejsce choćby w przypadku Pani Katarzyny Bovery. Chcąc uczcić ich wkład w ciągłość naszej tradycji czekaliśmy z niecierpliwością na zakończenie pracy nad albumem. Kiedy wszystko było już dopięte na ostatni guzik, zaskoczyła nas wszystkich pandemia i wszelkie środki finansowe oddaliśmy na walkę z wirusem, a wydanie albumu stanęło w cieniu odległej przyszłości. Próbujemy wszelkimi sposobami zebrać środki na to wydawnictwo jak najszybciej, stąd pomysł na zbiórkę. Wielu ludzi dopytuje kiedy ukaże się album i na razie nie jesteśmy wstanie na to pytanie odpowiedzieć. Niestety są też postaci w albumie, które nie doczekały publikacji i odeszły od nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Przez kolejne 100 dni na fanpagu Batory 80/100 będziemy przedstawiać jedną twarz Miejskiego Domu Kultury Batory.

Osoby, które wesprą nas finansowo, wpłacając dowolną kwotę na działalność kulturalną z tym związaną, będą, na ich życzenie wspomniane w albumie jako mecenasi kultury :) Dziękujemy za każde wsparcie!

Dziękujemy za każde wsparcie!