Informacja dla członków Klubu Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ

PEGAZ 8 Lipca 2020

Kochani Pegazowicze.
Nie do wiary, że rozpoczął się już piąty - ty miesiąc, od kiedy konieczność życiowa zmusiła nas do totalnego odosobnienia związanego z korona wirusem.
Jesteśmy jednak silni i wierni swojemu klubowi poprzez rozmowy telefoniczne, które skłaniają nas do pozytywnego myślenia w oczekiwaniu na spotkania, które mamy nadzieję nastąpią już we wrześniu bieżącego roku.
Związaliśmy się przed 11 - tu laty na dobre i złe w naszym Klubie i coraz bardziej ciąży nam ten niezwykle trudny czas z którym przyszło nam się zmierzyć.
Pozostaje telewizor, dobra książka, wymiana naszych trudnych przeżyć. Jednak wielka nadzieja , którą każdy z nas nosi w sercu, wiara w szybkie spotkanie, umacniają nas w przekonaniu, że czas spotkania, które niewątpliwie nastąpi będzie dla nas wielkim świętem.

Życzliwość, dobroć, wzajemny szacunek, chęć pomocy w trudnych chwilach, subtelność w obcowaniu w tym cudownym Gronie - to wartości nie do przecenienia. Są to chwile na które każdy z nas bardzo czeka.
Różnorodność tematyczna spotkań adekwatna do oczekiwań powoduje, że życie nasze nabrało niesamowitego tempa w relacjach między ludzkich w atmosferze przyjaźni i życzliwości, których tak bardzo teraz brakuje.
Na rozpoczęcie naszych spotkań przygotowałam program - projekt, w którym zabiorę wszystkich moich Przyjaciół Pegazowiczów do „Krainy wszystkiego najlepszego”, w której każdy z nas weźmie udział.
Będą to następujące krainy:
- Kraina przyjaźni
- Kraina dobrych życzeń
- Kraina Pięknych widoków i pięknych zamków
- Kraina czegoś smacznego
- Kraina radości
- Kraina dobroci

Każda z wymienionych krain będzie omawiana przed realizacją.
Znam Was Kochani i wiem, że wspólnie stworzymy coś, co nas uskrzydli i pomoże przebrnąć przez trudne chwile i da dobry impuls do dalszego działania.
Jesteśmy „uzbrojeni” w dobrych przyjaciół i sprzymierzeńców w naszym działaniu w osobach Prezydenta naszego Miasta Andrzeja Kotali, Zastępcy Prezydenta Wiesława Ciężkowskiego, życzliwych pracowników Wydziału Kultury Chorzowa, Dyrektora MDK Batory Sylwestra Paprockiego i wszystkich Pracowników tej Placówki.
Nie miejmy obawy o dalszą działalność Klubu Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ im. Toli Czerny, ponieważ dotychczasowe wsparcie naszych przyjaciół, pozwala wierzyć, że najbliższe miesiące będą czasem dalszych naszych spotkań w niezwykle przyjaznej Placówce Batory, w której każdy znajdzie ujście dla swoich zainteresowań i pasji, a mamy ich mnóstwo.
Niech kilka posrebrzanych myśli, które załączam wpłyną dobrze na nasze samopoczucie.

„Starzenie się naturalne jest wdziękiem (…), starzenie godne polega na nie wstydzeniu się (…) uduchowione starzenie na dobrowolnym, a nie przymusowym „zbliżaniu się”. Te cztery cechy składają się na wtórną urodę życia, dostępną starości „. (Stefan Szuman)

„Kunszt sędziwego wieku polega na tym, by z każdej chwili wydobyć nowe wartości „. (Tomasz Mann)
Ludzie starzy są nam wszystkim coraz bardziej potrzebni, bo to właśnie oni wiążą nas i łączą z przeszłością, której nie pamiętamy, bo pamiętać nie możemy. Przez samo swoje istnienie przedłużają nas w przeszłości tak, jak nasze dzieci przedłużają nas w przyszłość. (Mirosław Żuławski).
Jedni są wiecznie młodzi,
Drudzy wiecznie starzy -
To kwestia charakteru,
a nie kalendarzy… (Jan Sztaudynger).
Pozwalam sobie przekazać wszystkim Seniorom bardzo gorące pozdrowienia i życzenia, aby zdrowie radość, i wzajemna życzliwość towarzyszyły nam każdego dnia.
W każdy wtorek umawiam się z Pegazowiczami na rozmowy telefoniczne od godziny 10:00 - 18:00.

Seniorka prowadząca Klub Pegaz
mgr Zofia Dytko.