pracownia

Zespół tańca indyjskiego TAAL

Zespół Tańca Indyjskiego TAAL to grupa artystów działająca od 2004 roku. Pod okiem założycielki i dyrektora artystycznego Sabiny Swety Sen zespół rozwija swoje umiejętności w dziedzinie tańców indyjskich, które później wykorzystuje, tworząc barwne spektakle inspirowane muzyką Bollywood, indyjskimi tańcami klasycznymi, czy bogatą kulturą folkową Bengalu oraz innych rejonów Indii.

Występy zespołu są nieustannie wzbogacane o nowe stroje, rekwizyty, a także formy artystyczne takie jak śpiew, poezja, film czy fotografia.

OSIĄGNIĘCIA

Grupa ma za sobą setki występów w większości dużych miast Polski. W roku 2009 zespół odwiedził Indie, gdzie wziął udział w warsztatach tanecznych różnych technik klasycznych, takich jak Kuchipudi, Mohiniyattam, Kathak oraz Odissi. Miał też okazję zaprezentować się na Festiwalu Stowarzyszeń we francuskim mieście Creil, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

TAAL gościł w wielu programach w TVSilesia, TVP3 oraz COMTV. Został także zauważony przez jurorów programu „Mam Talent” emitowanego przez stację TVN.

Latem 2013 roku zespół prowadził projekt Jatra - Letnia rezydencja artystyczna. Był to miesiąc występów i warsztatów z artystami z Indii - Pompi Paul (tancerką Odissi) i Rohitem Sen Gupta (piosenkarzem i kompozytorem). Projekt został zwieńczony niezwykłym wokalno-tanecznym pokazem finałowym z gośćmi z zagranicy.

TAAL pragnie dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas warsztatów, prelekcji oraz pokazów tanecznych dla miłośników Indii w każdym wieku, dając im tym samym możliwość posmakowania kultury indyjskiej oraz dołączenia do grona zespołu.

Kiedy:

  • czwartki, godz. 17:00 - 18:30 w sali 207

Koszt: 10 zł

 

Harmonogram zajęć

zobacz harmonogram

Zapisz się!

zapisz na zajęcia
zobacz ulubione
do góry