pracownia

Świadomość ciała

Świadomość ciała - dwu miesięczne warsztaty rozwojowe w grupie zamkniętej. Zapraszamy do udziału w warsztatach dzięki którym poczujesz energię, spokój, radość, refleksje, ciało i ducha.

Współcześnie żyjemy w takim tempie, przytłoczeni potokiem informacji nie mamy czasu na słuchanie siebie. W rezultacie potrzeby ciała są zagłuszane lub ignorowane. Prowadzi to do nagromadzenia stresu. Dobrze jest wsłuchać się w siebie, sprawdzając czego tak naprawdę potrzebujemy. Ciało poprzez ruch pozwala nam na kontakt z własnym wnętrzem, wskazuje napięcia w ciele i blokady. Zatrzymanie się w codziennym pędzie i wysłuchanie własnego ciała może sprawić, że zauważymy potrzebę zmiany.

Podczas warsztatów będziemy korzystać z różnych metod pracy z ciałem: trening uważności, metoda Halprin, trening Labana, ćwiczenia Lowena, ruch spontaniczny, praca z oddechem, techniki relaksacyjne, wizualizacje i wiele innych.

„świadomość ciała” To bezpieczna przestrzeń by zawsze w swoim tempie podążać w kierunku autentycznego wyrażania siebie.

Centrum Wsparcia i Rozwoju Koshi zaprasza na warsztaty Świadomość ciała wraz z ćwiczeniami oddechowymi i relaksacjami.

Świadomość ciała

Techniki relaksacyjne są to specjalne ćwiczenia (fizyczne lub wyobrażeniowe), które umożliwiają odprężenie organizmu, radzenie sobie ze złością, strachem, bólem, poczuciem straty, a przy okazji uspakajają oddech, obniżają ciśnienie, zmniejszają napięcie mięśni. Połączymy relaksację i krótkie wizualizacje - na koncentrację uwagi, rozluźnienie w celu wyciszenia.

Harmonogram zajęć:

Początek zajęć: 5.02.2020 r. - 25.03.2020 Świadomość ciała (nowa edycja grupy zamkniętej)

Początek zajęć: 8.04.2020 r. - 27.05.2020 r. Świadomość ciała (następna edycja grupy zamkniętej)

Zajęcia odbywają się w środy o godz. 19:00 - 21.00 w sali 207

Na zajęciach obowiązuje strój wygodny, luźny, pracujemy na boso.

Informacje dodatkowe o zajęciach świadomość ciała

Jeśli czujesz  że chcesz się poruszać, poszerzyć zakres ruchu,  spotkać się w gronie fajnych osób, nabyć zdrowych nawyków ruchowych i radzenia sobie z blokadami w ciele w sytuacjach stresowych to serdecznie zapraszamy na Świadomość ciała.

Z rabatem:  114 zł/mc/os - dla stałych uczestników

Koszt: 149 zł/mc/os - grupa początkująca

Gdzie: Sala 207

zajęcia rozpoczynamy 5 lutego a KOŃCZYMY 25 marca, zapisy trwają ...

NASTĘPNA EDYCJA ROZPOCZNIE SIĘ 8 KWIETNIA A ZAKOŃCZY SIĘ 27 MAJA 2020

Zapisy Joanna Radzik tel. 602 36 73 36 lub pod adresem e-mail:

PROWADZĄCE:
Daria Kasprzyk - pedagog resocjalizacyjny. Instruktor terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych. Uczestniczka warsztatów i szkoleń dotyczących pracy z ciałem i emocjami. Ukończyła Podyplomowe Studia z Arteterapii z zakresu wiedzy o szeroko rozumianej twórczości i sztuce oraz możliwościach ich terapeutycznego wykorzystania. Ukończyła roczny, praktyczny kurs ATE Akademii Technik Ekspresyjnych w Krakowie oraz kurs Choreoterapii w Chorzowie. Animator czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Od trzech lat organizuje cotygodniowe warsztaty pt. Świadomość ciała w grupach zamkniętych.
Dodatkową pasję odnalazła w masażach: Certyfikowana masażystka Lomi Lomi Nui czyli hawajskiej metody pracy z ciałem o działaniu terapeutycznym, leczniczym i relaksującym oraz masażystka Powięziowego Rozluźniania Energetycznego na cztery ręce.

Joanna Radzik - pedagog o kierunku opiekuńczo-wychowawczym, logopeda i arteterapeuta.
W swojej pracy wykorzystuje biblioterapię, choreoterapie a także land art. i jego szeroko rozumiane możliwości terapeutycznego wykorzystania, które z powodzeniem realizuje na cotygodniowych zajęciach Świadomość ciała w MDK BATORY w Chorzowie. Warsztaty kończą się wyciszeniem i relaksem dzięki wizualizacjom i relaksacjom. Ukończyła kurs Choreoterapii w Chorzowie. Odbyła wiele warsztatów i szkoleń dotyczących pracy z ciałem i emocjami. Interesuje się różnorodnymi technikami pracy z ciałem (Laban, Lowen, Halprin, Feldenkrais, Osho) wizualizacjami, relaksacjami oraz bajkami dla dorosłych. Masażystka Powięziowego Rozluźniania Energetycznego na cztery ręce.

Nie znaleziono wiadomości.