pracownia

Świadomość ciała

Współcześnie żyjemy w takim tempie, przytłoczeni potokiem informacji nie mamy czasu na słuchanie siebie. W rezultacie potrzeby ciała są zagłuszane. Prowadzi to do nagromadzenia stresu. Dobrze jest wsłuchać się w siebie, sprawdzając czego tak naprawdę potrzebujemy. Ciało poprzez ruch pozwala nam na kontakt z własnym wnętrzem, wskazuje napięcia w ciele i blokady. Odpowiednim do tego narzędziem jest TANIEC INTUICYJNY.

W tańcu intuicyjnym nie ma kroków, układów, choreografii - liczy się autentyczny ruch naszego ciała, który wyraża naszą osobowość i indywidualność. To prosty, niezaplanowany taniec, którego nikt nie będzie oceniał. Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzeba żadnego przygotowania tanecznego. Nie liczy się wiek, płeć ani nawet kondycja fizyczna. Na zajęcia można wybrać się wyłącznie dla samej przyjemności i odprężenia, ale można również tańczyć, by lepiej poznać siebie. To przyjazne spotkanie z każdą częścią ciała.

Jako forma pracy z ciałem - taniec improwizowany pomaga rozwiązać emocjonalne więzy i blokady w ciele. Rozpuszcza stres i złość; odżywia ciało i poprawia nastój. Wewnętrzny świat staje się bardziej świadomy i łagodny. To doskonały i prosty sposób na uwolnienie emocji, pozbycie się stresu, który gromadzimy codziennie, a który nie uwolniony- sprawia, że czujemy się zmęczeni. To sposób, dzięki któremu nawiążesz doskonały kontakt z własnym ciałem, pozbędziesz się blokad, żeby żyć pełnią życia.

Relaks prowadzi do równowagi wewnętrznej.

 

Pracownia rozwoju BALANS zaprasza na warsztaty Tańca intuicyjnego wraz z ćwiczeniami oddechowymi i relaksacjami.

 

Świadomość ciała

Techniki relaksacyjne są to specjalne ćwiczenia (fizyczne lub wyobrażeniowe), które umożliwiają odprężenie organizmu, radzenie sobie ze złością, strachem, bólem, poczuciem straty, a przy okazji uspakajają oddech, obniżają ciśnienie, zmniejszają napięcie mięśni. Połączymy relaksację i krótkie wizualizacje - na koncentrację uwagi, uspokojenie, rozluźnienie w celu wyciszenia.

Harmonogram zająć W MDK Batory:

Kiedy:

  • w czwartki w godz. 17:45 - 19:15

Informacje dodatkowe o zajęciach świadomośc ciała

Koszt: 99 zł/mc lub 35 zł/1 zajęcia
Gdzie: Sala 207

Na zajęcia można dołączyć w każdej chwili, po uprzednim zgłoszeniu.

Zapisy w sekretariacie MDK tel. 32 246 00 64 lub pod adresem e-mail:

Harmonogram zajęć

zobacz harmonogram

Zapisz się!

zapisz na zajęcia

Nie znaleziono wiadomości.

zobacz ulubione
do góry