pracownia

Klub Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ

Klub Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ im. Otylii Czerny to propozycja adresowana przede wszystkim do osób będących już na emeryturze, seniorów oraz wszystkich chętnych do aktywności kulturalno - edukacyjnej. Szansą na prowadzenie samodzielnego, niezależnego życia wyrwanie z apatii i bierności. „MÓWIMY ŚWIATU TAK!” Oto najkrócej wyrażona dewiza uczestników klubu.

Bo przede wszystkim chodzi o przełamanie stereotypu starości. O odrzucenie przysłowiowego siedzenia w domu w ciepłych kapciach przed telewizorem. Wiek „60+”, „70+” czy, „80+” - jak mówi Zofia Dytko wcale nie zwalnia z „pracy nad sobą”. Przeciwnie właśnie teraz jest czas na realizację wielu marzeń, ambicji i tęsknot, którym wcześniej z różnych powodów nie umieliśmy sprostać. Adresowany przez Zofię Dytko do seniorów autorski program ma charakter oświatowo - artystyczny. Koncentruje grupę blisko 180 złączonych nie tylko metryką ale również więzami przyjaźni i solidarności z regionem jego tradycją i historią.

Ludzi wzajemnie się inspirujących i duchowo chłonnych. Program realizowany przez PEGAZ obejmuje bogaty cykl wydarzeń artystycznych, wykładów, prelekcji oraz wyjazdów i imprez plenerowych. seniorzy mogli cieszyć się jak najdłużej dobrą jakością życia. Tak więc „PEGAZ” dba i o sprawy ducha i o sprawy ciała swoich uczestników. Łamie stereotyp starości jako czasu topniejących szans, możliwości i perspektyw.

 

Klub Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ

Harmonogram

Dla kogo: dla seniorów
Kiedy:

 • dwa razy w miesiącu wg planu (wtorki) godz. 10:00

Terminy 2024 r.:

 • 23 i 30 stycznia
 • 6 i 20 lutego
 • 5 i 19 marca
 • 9 i 23 kwietnia
 • 7 i 21 maja
 • 04 i 25 czerwca

Koszt: 30 zł/mc

Prowadzące: Zofia Dytko

Harmonogram zajęć

zobacz harmonogram

Zapisz się!

zapisz na zajęcia
 • Aktualności - 2020-07-08
  Informacja dla członków Klubu Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ
  PEGAZ 8 lipca

  Informacja dla członków Klubu Rozmaitości Kulturalnych PEGAZ

  Informacja dla PEGAZ-owiczów od prowadzącej klubu Pani Zofii Dytko.

zobacz ulubione
do góry