pracownia

Język angielski

Język angielski 

Kiedy: 

Grupa początkująca: środa, godz. 17:00 - 18:00 
Grupa średniozaawansowana: środa, godz. 18:15 - 19:15 

PIERWSZE ZAJĘCIA 6 PAŹDZIERNIKA 2021 r. 

Gdzie: Sala 208

Koszt: 100,00 zł/mc lub 85,00 zł/mc dla osób z kartą 60+

Płatność za zajęcia prosimy dokonywać do 15 dnia bieżącego miesiąca na:

MDK BATORY
ING BANK ŚLĄSKI KATOWICE o/Chorzów
73 1050 1243 1000 0010 0011 4429
Tytuł przelewu:
Nazwa zajęć / Imię i nazwisko / miesiąc i rok

Wielu z nas uważa, że w wieku 40, 50 czy 60 lat jest już za późno by uczyć się języka. Nic bardziej błędnego!

To prawda, że w dojrzałym wieku przyswaja się język obcy nieco wolniej, ale nie przekreśla to szansy na dobre jego opanowanie.

Proponowana przeze mnie Metoda Callana została opracowana z myślą o ludziach dorosłych. Podręczniki nie są drukowane na kredowym papierze i nie ma w nich kolorowych obrazków bo osobom dorosłym taka forma zachęty nie jest potrzebna. Zajęcia prowadzone są metodą konwersacyjną, ponieważ właśnie umiejętność prowadzenia rozmowy jest w nauce języka sprawą najważniejszą.

Podczas kursu ściśle przestrzegana jest zasada stopniowania trudności. Zaczynamy od zdań najprostszych, liczących dosłownie trzy słowa, by powoli i stopniowo przechodzić do zagadnień coraz bardziej wymagających. Nielubianej przez większość uczniów gramatyki nie da się wyeliminować całkowicie, ale zamiast wkuwania niezrozumiałych regułek, proponuję moim uczniom naukę na licznych przykładach, tak aby sami zaczęli zauważać pewne zasady i zależności. Przy tym każda partia materiału jest powtarzana kilka razy, a tempo realizacji programu uzależnione jest od zdolności grupy. Na zajęcia zapraszam zarówno osoby zupełnie początkujące, jak i te, które uczyły się języka już wcześniej.

Choć zachęcam moich uczniów do samodzielnej nauki w domu, nie zadaję typowej pracy domowej. Z doświadczenia wiem, że osoby dorosłe często nie mają czasu na odrabianie lekcji. Zamiast więc strofować tych, którzy pracy domowej nie odrobili, zmodyfikowałem moje metody nauczania tak, aby odrabianie zadań domowych nie było koniecznością.

Zapraszam serdecznie,

Maciej Kucera

 

 

zobacz ulubione
do góry