Wspomnienie...

Wspomnienie…

Jeszcze kilka dni temu myślałam, że już na pewno pojedziemy jak w latach ubiegłych na kolejną wycieczkę, by zwiedzić kolejny zamek na Śląsku. Bogactwo historii, architektury, wystrojów wnętrz zamkowych, parków i parków krajobrazowych z wielkim pietyzmem zaprojektowanych i wykonywanych są zawsze wielkim oczekiwaniem wyczekujących.
Niestety kolejna informacja w telewizji dotycząca walki z Koronawirusem uświadomiła mi , że będziemy musieli niestety przesunąć nasze dążenia na później.

Najważniejsze, pierwsze spotkanie po długiej przerwie na które już bardzo czekamy - z dr Jackiem Kurkiem, na temat Ziemi Świętej, część druga też niestety, musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na odwołanie koniecznych obostrzeń.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę z obecnych trudności na które napotykamy, które w niezwykle destrukcyjny sposób działają na naszą psychikę, tym bardziej, że członkowie naszego Klubu Pegaz to osoby niezwykle towarzyskie, cudownie przygotowujące się na każde spotkanie, uczestniczące we wszystkiego rodzaju spotkaniach. Klubowicze potrafią nawzajem sobie pomagać, doradzać , cieszyć się nawet najdrobniejszymi wzajemnymi sukcesami. Piękne wnętrza, przyjazny stosunek do Osób „Nowych”, zjednują całą społeczność klubową do nowych przedsięwzięć, oby tylko być Razem, tego nam wszystkim potrzeba. Każde spotkanie w Klubie, pozwala nam uczestnikom poznawać nowe społeczności, które w trakcie spotkań, występów w naszym Domu Kultury stanowią niepowtarzalną okazję zbliżenia różnych regionów wraz z ogromnym bogactwem kulturowym, godnym upowszechnienia.

Chciałbym przypomnieć bliższe spotkanie z Ludowym Zespołem Śpiewaczym „Boronowianie”, który poznałam latem 2019 roku. Miałam okazję być na występie tego zespołu. Byłam zauroczona występem. Przede wszystkim ludźmi, którzy ten Zespół tworzą. Tym, którzy przez wiele lat swojej pracy zawodowej nie mogli realizować swoich, marzeń i pragnień, a teraz na emeryturze, zostały stworzone im warunki, dzięki którym ich cudowne wnętrza emanują umiejętnościami, które są szczerze podziwiane.
Byłam pod ogromnym urokiem tego Zespołu czego dowodem może być fakt, aby mieszkańcy Chorzowa mogli jak ja podziwiać dokonania, jak również inspirować innych do podobnej przez to działalności, do realizacji swoich potrzeb kulturalnych. Zaprzyjaźniłam się z niezwykłymi Członkami Zespołu. Zwróciłam się z prośbą do Wójta Gminy Boronów Pana Krzysztofa Bełkota, o umożliwienie występu Zespołu w Chorzowie. Pan Wójt wyraził zgodę. Koncert do którego doszło okazał się wielkim sukcesem. Został bardzo gorąco przyjęty przez chorzowską publiczność wraz z prośbą o ponowne wystąpienie.

Tak stało się znowu kilka miesięcy później. Zaprosiłam Zespół z programem kolędowym.
Pełna sala uczestników znakomici goście: Wójt Gminy Boronów Krzysztof Bełkot, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Miasta Chorzów Wiesław Ciężkowski, Radni i bohater tego spotkania - Ludowy Zespół Śpiewaczy „Boronowianie”. Rozpoczął się koncert. Przepiękne kolędy, nasze bogactwo kulturowe, przygotowane niezwykle starannie od strony muzycznej wybrzmiewały swoim niepowtarzalnym, podniosłym, uroczystym i pięknym tonem przerywane finezją, niezwykle delikatną choreografią i poezja bożonarodzeniową.
Zespół dał z Siebie wszystko. Zainspirował nas do wspólnego śpiewania kolęd, niezwykle chętnie podjętego przez uczestników. Ciągle proszono o dalsze koncertowanie. Publiczność owacyjnie, na stojąco dziękowała Artystom za niezwykłe przeżycia artystyczne jakie było Jej dane. Długo nie mogliśmy się rozstać.

Nie pominięto osoby, której Zespół zawdzięcza swój sukces, w formie zaprezentowania programów artystycznych, których autorem jest Piotr Hankus - Artysta Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny, Mistrz Mowy Polskiej, a przede wszystkim wspaniały człowiek.
Powyższy przykład stanowi namacalny dowód na potwierdzenie, iż klub Pegaz emanuje niesamowitym potencjałem dobra, umiejętnością współżycia i przyjaźni, która zawiązała się miedzy społecznością Pegaza, Chorzowianami a Ludowym Zespołem Śpiewaczym „Boronowianie”.
Jestem bardzo szczęśliwa móc współpracować ze wspaniałymi ludźmi tworzących Klub w którym można przybliżać, wspólnie realizować najwspanialsze propozycje z różnych dziedzin nauki i Życia.

Z nadzieją na rychłe spotkanie z Ludowym Zespołem Śpiewaczym „Boronowianie” jesienią 2020 w MDK Batory - Członkowie Klubu Rozmaitości Kulturalnych Pegaz i kierująca Klubem mgr Zofia Dytko.

zobacz ulubione
do góry