Jazz & Literatura

Festiwal jazz&literatura to cykl jazzowych koncertów oraz edukacyjno-artystyczne warsztaty związane z muzyką i literaturą. Świat dźwięku, do którego zapraszamy, to jazz we wszystkich odcieniach, a także pogranicza gatunków.

Nasze propozycje są odważne, nietuzinkowe, prezentujemy artystów niezwykłych, wybitnych, ale spoza mainstreamowej sceny. Część warsztatowa skupia się na działaniach dla dzieci i młodzieży, pamiętając, by swym zasięgiem objąć również dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym.

Nasz festiwal pragnie promować Chorzów jako miejsce ciekawych i ambitnych działań, chce integrować i pobudzać do aktywności lokalną społeczność i zachęcać mieszkańców do otwartości na nowe doświadczenia artystyczne. Stawia sobie także za cel włączać do współudziału kolejne ośrodki kultury z naszego regionu, nie tylko z Chorzowa, które nie kojarzyły się dotychczas z jazzem i chcą przełamać stereotyp.

Festiwal jazz&literatura jest wspólną inicjatywą Miejskiego Domu Kultury Batory reprezentowanego przez Dyrektora Sylwestra Paprockiego oraz New Talents’ Resources Marzena Anioł i powstał w porozumieniu z Miastem Chorzów. 

Zapraszamy na stronę festiwalową www.jazziliteratura.com

zobacz ulubione
do góry