Balet

Dla kogo: dla dzieci od 4 - 9 lat

Kiedy: we wtorki 16:00 – 16:45 grupa młodsza 4-6 lat,

17:00 - 17:45 grupa starsza 6-9 lat

pierwsze zajęcia: 2.10 2018

Opis:

Taniec klasyczny czyli balet jest techniką dążącą do czystości formy i estetyki ruchu. Jego przesłaniem jest osiąganie harmonii i ładu w tańcu, płynności ruchów i doskonała rzeźba ciała. Taniec klasyczny to utworzona przez choreografie kombinacja ustalonych kroków i póz, dla oznaczenia których używana jest terminologia francuska. Balet ma ogromne walory kształcące, wychowawcze oraz terapeutyczne. Doskonale kształci wrażliwość, rozwija wyobraźnię, wspomaga umiejętność wyrażanie siebie. Uczy poczucia współodpowiedzialności, samodyscypliny, koncentracji uwagi, radzenia sobie z sytuacją stresową, ćwiczy pamięć oraz daje satysfakcję z wykonywanej pracy. Zatem, zajęcia baletowe dają możliwość wyrażania emocji oraz własnej osobowości. Dziecko może realizować swoje artystyczne marzenia. Balet sprzyja koordynacji ruchów całego ciała, nie tylko jednej jego części. Daje poczucie nieskończenie różnorodnego rytmicznego ruchu, który prowadzi naturalnie i podświadomie do swobodnego poruszania się.

Zajęcia baletowe zawierają dwa kontrastujące ze sobą elementy, dyscyplinę ciała - naukę baletowych kroków przy drążku oraz na środku sali, które rozwijają taneczną rozwartość, giętkość, stabilność, lekki i wysoki skok, swobodne i plastyczne władanie rękami, precyzyjną koordynację ruchów oraz naukę choreografii i improwizacji podczas której dzieci otwierają się indywidualnie na muzykę czerpiąc z niej emocje wyrażane przez ruch. W trakcie roku edukacji powstają dwa układy taneczne, w których zostaną wykorzystane poznane wcześniej elementy i kombinacje ruchowe. Wychowankowie będą ćwiczyć przy muzyce klasycznej.

Podczas zajęć stosowana jest terminologia francuska, przyjęta w tańcu klasycznym jako międzynarodowa. Nauczanie tańca klasycznego jest  prowadzone na podstawie zasad i metod pedagogicznych Agrypiny Waganowej, doświadczonego pedagoga i choreografa rosyjskiej szkoły baletowej.

Główne cele, to :

- nabycie przez dzieci wiedzy praktycznej z dziedziny tańca klasycznego

- wykształcenie eleganckiej sylwetki i postawy w tańcu

Koszt: 60zł/mc, z Kartą Dużej Rodziny 50/mc

Gdzie: Sala 105

Prowadzące: choreograf - Kamilla Wójcik, akompaniator - Marek Kowalski

serdecznie zapraszamy. 

 

Partnerzy

 

Evergroup_logo