Taniec intuicyjny+relaks

Pracownia rozwoju BALANS zaprasza na warsztaty Tańca intuicyjnego wraz z ćwiczeniami oddechowymi i relaksacjami.  

Współcześnie żyjemy w takim tempie, przytłoczeni potokiem informacji nie mamy czasu na słuchanie siebie. W rezultacie potrzeby ciała są zagłuszane. Prowadzi to do nagromadzenia stresu. Dobrze jest wsłuchać się w siebie, sprawdzając czego tak naprawdę potrzebujemy. Ciało poprzez ruch pozwala nam na kontakt z własnym wnętrzem, wskazuje napięcia w ciele i blokady. Odpowiednim do tego narzędziem jest TANIEC INTUICYJNY.

W tańcu intuicyjnym nie ma kroków, układów, choreografii –  liczy się autentyczny ruch naszego ciała, który wyraża naszą osobowość i indywidualność. To prosty, niezaplanowany taniec, którego nikt nie będzie oceniał. Aby wziąć udział w zajęciach nie potrzeba żadnego przygotowania tanecznego. Nie liczy się wiek, płeć ani nawet kondycja fizyczna. Na zajęcia można wybrać się wyłącznie dla samej przyjemności i odprężenia, ale można również tańczyć, by lepiej poznać siebie. To przyjazne spotkanie z każdą częścią ciała.

Jako forma pracy z ciałem - taniec improwizowany pomaga rozwiązać emocjonalne więzy i blokady w ciele. Rozpuszcza stres i złość; odżywia ciało i poprawia nastój. Wewnętrzny świat staje się bardziej świadomy i łagodny. To doskonały i prosty sposób na uwolnienie emocji, pozbycie się stresu, który gromadzimy codziennie, a który nie uwolniony- sprawia, że czujemy się zmęczeni. To sposób, dzięki któremu nawiążesz doskonały kontakt z własnym ciałem, pozbędziesz się blokad, żeby żyć pełnią życia.

Relaks prowadzi do równowagi wewnętrznej.

Techniki relaksacyjne są to specjalne ćwiczenia (fizyczne lub wyobrażeniowe), które umożliwiają odprężenie organizmu, radzenie sobie ze złością, strachem, bólem, poczuciem straty, a przy okazji uspakajają oddech, obniżają ciśnienie, zmniejszają napięcie mięśni. Połączymy relaksację i krótkie wizualizacje – na koncentrację uwagi, uspokojenie, rozluźnienie w celu wyciszenia.

Kiedy: w czwartki w godz. 17:45 – 19:15

Gdzie: Sala 207

Koszt: 99 zł/mc lub 35 zł/1 zajęcia 

Na zajęcia można dołączyć w każdej chwili, po uprzednim zgłoszeniu. 

Zapisy w sekretariacie MDK tel. 32 246 00 64 lub pod adresem e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

 

Evergroup_logo