Chorzów, jak brzmi miasto?

19 WRZESNIA -31 PAŹDZIERNIKA

Zobacz film: Chorzów, jak brzmi miasto?

Chorzów, jak brzmi miasto?

Zastanawialiście się kiedyś, jakie dźwięki kojarzą się Wam z domem, rodzinnym miastem, miejscem pracy czy najbliższym parkiem?

Wraz z mieszkańcami Chorzowa, zamierzamy odpowiedzieć na to pytanie. Podczas trwania projektu będziemy zachęcać Chorzowian do przesyłania nagrań zrealizowanych w przestrzeni miejskiej za pomocą telefonów komórkowych, tabletów, dyktafonów lub innego rodzaju sprzętów z możliwością rejestracji dźwięków. Z zebranej bazy dźwięków oraz nagrań tradycyjnych instrumentów, stworzony zostanie utwór muzyczny, będący swoistą audio pocztówką z Chorzowa. Zainteresowanych rozmową na temat odgłosów miasta oraz warsztatami z prostej rejestracji dźwięków, zapraszamy na spotkanie rozpoczynające projekt w MDK Batory.

PRZEBIEG PROJEKTU:

15.09 – Warsztaty terenowe
Zbiórka o godz. 17:00 w MDK Batory, sala nr 5. Zapisy na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Od 15.09 do 15.10 – Internetowy nabór dźwięków
Nagrania prosimy przesyłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Preferowane linki do plików na dyskach internetowych.

31.10 – premiera utworu podczas gali w MDK Batory
Podczas wydarzenia odbędzie się także pokaz filmów zrealizowanych w ramach projektu Kamerlik.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2014

Partnerzy

 

Evergroup_logo