Kolędnicy z Żytomierza

12 stycznia

Serdecznie zapraszamy na koncert, który realizowany jest w ramach projektu pn. „Kolędnicy z Żytomierza” w wykonaniu zespołów artystycznych z Obwodu Żytomierskiego składające się z osób pochodzenia polskiego, skupionych wokół Związku Polaków w Żytomierzu (Ukraina). Celem koncertu jest kultywowanie tradycji i zwyczajów, poznawanie kultur narodów Polski i Ukrainy, a ponadto pielęgnowanie polskości, świadomości kulturowej społeczeństwa. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

„Kolędnicy z Żytomierza” to projekt pod patronatem honorowym Wicemarszałka Województwa Śląskiego Stanisława Dąbrowy.

W styczniu 2018 r. odbędzie się 9 edycja „Kolędników z Żytomierza”- po raz pierwszy w Chorzowie.

12 stycznia 2018 r. godz. 17:00 Sala Widowiskowa MDK Batory

Bilety w cenie 2 zł do nabycia w kasie MDK Batory.

Serdecznie zapraszamy...