Blues Alive

18 listopada o godz. 18:00

Blues Alive

Zapraszamy na XXIII odsłonę polsko-czeskiego festiwalu BluesAlive.

18 listopada 2018 roku w Miejskim Domu Kultury BATORY w Chorzowie zagrają:

KIERO GRANDE /SK/

North Mississippi Blues Project /USA/
feat.
RL BOYCE
KENNY BROWN
ROBERT KIMBROUGH

EARL THOMAS „Plantation Gospel” /USA/

Bilety w cenie 50 zł (60 zł w dniu koncertu)

MDK BATORY - Chorzów, ul. Stefana Batorego 6
tel. 32 2460 060

KIERO GRANDE
Ady Kelemen - vocal/lead guitar
Robi Gajdošík - bass guitar
Vojtech Száraz - drums
Początki tria sięgają roku 2006, kiedy to powstała grupa Csukamáj Olaj, w której na basie grał Robi Gajdošík, na gitarze Ady Kelemen a na perkusji Erik Szőke. Zesół sporo koncertował mając też w swym dorobku udział w tak znaczących słowackich festiwalach jak Living Blues czy Sitno Blues a także słynny, węgierski SZiGET.

W 2011 Slovenska Bluesova Spoločnosť przyznała im tytuł „Objav roka“. Przemianowanie nazwy zespołu na Kiero Grande (to zangielszczona nazwa miejscowości Veľký Kýr z której pochodzą muzycy) nastąpiło w 2013 roku. Wtedy to za perkusją zasiadł Vojtech Száraz.

W 2016 roku zespól nagrał swoją debiutancką płytę „Unorthodox“, która zyskała przychylne recenzje nie tylko na Słowacji, ale też na Węgrzech, Anglii, Finlandii i Polsce. Triumf na Slovakian Blues Challenge’2017 otwarł zespołowi drogę do norweskiego Hell gdzie bardzo dobrze zaprezentowali się w dorocznym European Blues Challenge.

Rok 2018 rozpoczęli od kolejnego sukcesu zostając laureatem prestiżowego, czeskiego konkursu Blues Aperitif co dało im przepustkę do udział w największym z czeskich festiwalu Blues Alive w Šumperku oraz jego polskiej mutacji w Chorzowie. We wrześniu Kiero Grande z powodzeniem wystąpiło na Galicja Blues Festiwal w Krośnie.

 

EARL THOMAS Gospel

Pochodzi z muzycznej rodziny w amerykańskim stanie Tennessee, w której mama śpiewała gospel, a tata grał bluesa. Obdarzony charakterystycznym, zachrypniętym głosem, niesamowitą sceniczną charyzmą i energią jest jak Rod Stewart, Tina Turner i Seal, w jednym! Tym razem zaprezentuje się w programie gospel. Usłyszymy utwory z albumu „Plantation Gospel” oraz stare Negro Spirituals z południowo-wschodniej części stanu Tennessee, skąd pochodzi Earl.

Tych tradycyjnych pieśni przekazywanych z pokolenia na pokolenie nauczyły Earla jego matka  i babka. Słuchał ich też wielokrotnie w kościele w rodzinnej miejscowości Pikeville w stanie Tennessee. Jak mówi, pieśni te towarzyszą mu przez całe życie. Są to pieśni powstałe z doświadczeń ery niewolnictwa, oraz opisujące erę walki o prawa obywatelskie. Opowiadają o pracy na polach bawełny, o nierównościach społecznych - o wszystkim tym, co ważne dla Afro-Amerykanów.

Earl wystąpi z towarzyszeniem wokalnego tria a capella w składzie: Gerad Mcarthur, Paul Connor Mcarthur, Greig Taylor. Będzie to występ utrzymany w tradycji „barbershop quartet” - czyli wieloletniej amerykańskiej tradycji męskich kwartetów wokalnych a capella.

Bilety w sprzedaży w Punkcie Obsługi Klienta MDK BATORY oraz sieci https://www.ticketportal.pl/Event/Blues_Alive_2018...ZAPRASZAMY

Partnerzy

 

Evergroup_logo